GRUZ

Wywóz gruzu Szczecin

Wywóz gruzu w Szczecinie i okolicach

Podczas remontu pojawia się wiele komplikacji. Opóźnienia w terminach, narastające koszty czy niespodziewane utrapienia, a do tego utrudnienie z odpadami budowlanymi. Doskonale znamy problem z wywozem gruzu i wiemy jak się z nim uporać.

Naszą ofertę kierujemy do zarządców nieruchomości, firm jak i klientów indywidualnych. W zamiatamy.pl świadczymy usługi wywozu gruzu w Szczecinie i okolicy.

Wywóz gruzu w Szczecinie
jak dzielimy gruz?

Klasyfikacja gruzu

Segregacja odpadów to kluczowe ogniwo służące ochronie środowiska, życia i zdrowia ludzi a w szczególności dbaniu o naszą planetę. Dotyczy to również zgliszcz poremontowym.

Gruz według ustawy o odpadach zaliczany jest jako “odpad powstały podczas robót budowlanych” i nie może być wrzucany do komunalnych kontenerów. Posiadacz odpadów jest obowiązany do postępowania w sposób zgodny z zasadami gospodarki o odpadach. Gruz podlega klasyfikacji i powinien być utylizowany wedle ściśle określonych wytycznych. 

Takie działanie ma na celu zmniejszeniu ilości powstawania zanieczyszczeń a przede wszystkim przetworzenia części śmieci do ponownego użytku.

Gruz dzielimy następująco:

 • Gruz czysty, który może być surowcem wtórnym są to: fragmenty betonu, kamienie, cegła, gleba, ziemia oraz piasek.
 • Gruz mieszany, w którego skład wchodzą surowce bardziej złożone jak ceramika, styropian, płyty gipsowe, elementy wyposażenie.
 • Gruz zanieczyszczony należy do zdecydowanej większości, gdyż zawiera elementy gruzu czystego i mieszanego a dodatkowo klasyfikuję się jeszcze: opakowania po materiałach, złom, tynki, panele, folie malarskie. 
 • Inne odpady budowlane to elementy szkła, gumy, drewna, aluminium, które mogą zostać ponownie przetworzone. 

W czym wywozić gruz?

Oferujemy kompleksowe usługi związane z wywozem gruzu. Podstawiamy kontener we wskazane miejsce, a po jego odbierzemy i zutylizujemy gruz. Nasza flota ładowarek i wywrotek umożliwi sprawny załadunek i wywóz odpadów budowlanych.

W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór rozmiarów kontenerów na odpady budowlane i worków na gruz BIG BAG, które są idealnym rozwiązaniem do utylizacji gruzu podczas mniejszych remontów. Do najbardziej optymalnych zaliczamy kontener na gruz 7m3, który najczęściej wykorzystywany jest przy remoncie mieszkania lub niewielkim remoncie domu. To jeden z kontenerów na odpady budowlane w niskiej cenie. 

Klasyfikacja jest istotna, ponieważ każdy rodzaj odpadów wywożony jest w kontenerze zgodnie z przeznaczeniem. Wszystkie te skomplikowane kwestie możesz powierzyć naszym doświadczonym fachowcom. W naszej ofercie znajdują się również mniejsze kontenery i większe, w których można umieścić nawet kilka ton gruzu i śmieci budowlanych. Zajmujemy się również zamiataniem mechanicznym ulic, parkingów i placów.

Orientacyjne wymiary małych kontenerów na gruz i odpady budowlane

KONTENERWYSOKOŚĆSZEROKOŚĆDŁUGOŚĆILOŚĆ
WIADER*
3,5 m30,95-1,10 m1,70-1,80 m3,00-3,30 m200-220
5,0 m31,10-1,25 m1,70-1,80 m3,00-3,30 m310-330
6,5 m31,45-1,55 m1,85-1,95 m3,25-3,55 m400-410
7,0 m31,40-1,50 m1,70-1,80 m3,30-3,60 m450-460
10,00 m31,80-2,001,70-1,80 m3,30-3,60 m620-660

Wymiary samochodu podstawiającego kontener na gruz

 • Długość samochodu – ok. 8 m,
 • Miejsce na podstawienie kontenera za samochodem- ok. 5 m,
 • Wysokość samochodu – ok. 3,2 m,
 • Szerokość samochodu – ok. 2,7 m,
 • Promień skrętu samochodu – ok. 9 m.

Warto widzieć, czyli o czym powinien pamiętać Klient

 • Pamiętaj, że kontener na gruz dostarcza samochód ciężarowy, więc powierzchnia na posesji musi być utwardzona.
 • Musisz zapewnić dobry dojazd oraz zabezpieczyć miejsce podstawienia.
 • Musisz zapewnić bezpośredni dostęp do worka Big-Bag lub kontenera z gruzem.
 • O kontener nie możesz opierać innych elementów, które nie zmieściły się do niego.
 • Nie musisz być obecny przy podstawianiu i odbieraniu kontenera, ale nie zwalnia Cię to z obowiązku otwarcia bramy lub odpowiedniego zabezpieczenia miejsca.
 • To Ty odpowiadasz za uzyskanie ewentualnego pozwolenia na zajęcie pasa ruchu drogowego, chodnika, pobocza.
 • Po Big-Bagi nie wjeżdżamy na posesję – musisz go ustawić na zewnątrz, przy płocie lub przy drodze.
 • W worku Big-Bag nie może być cieczy ani ostrych elementów, które spowodują jego przecięcie lub rozerwanie.
 • Big-Bag jest podnoszony przez boczną burtę, więc układ pojazdu jest inny od tych podstawiających kontenery na gruz i odpady budowlane.

Najczęściej w małych kontenerach są: gruz, ziemia, beton i inne przyjmowane przez Zamiatamy.pl rodzaje odpadów. Z doświadczenia wiemy, jak ciężko przewidzieć wielkość zasobnika czy określić czas odbioru gruzu.
Chętnie doradzimy Państwu elastyczną ofertę.

Jaka jest cena kontenera na gruz?
Zapytaj o indywidualną ofertę 

Cennik wywozu gruzów zależy od wielu czynników, takich jak pojemność czy adres dostawy. Stworzymy ekonomiczną ofertę dopasowaną do Państwa potrzeb. Nasi specjaliści pomogą z klasyfikacją odpadów i doradzą, który kontener na gruz wybrać.

Skąd wziąć kontener na odpady budowlane? Z zamiatamy.pl

My się wszystkim zajmiemy. Oferujemy kontenery na odpady budowlane o różnych wielkościach. Oprócz przeznaczenia kontenera zgodnie z zakwalifikowaniem odpadów istotne jest określenie jego wielkości. 

Dlaczego warto wybrać zamiatamy.pl jako specjalistów od wywozu gruzu?

 • Czas na podstawienie kontenera do klienta 24 h!
 • Wiemy, jakie działania podjąć, żeby sprawnie pozbyć się uciążliwych odpadów tak, aby nie zajmowały przestrzeni i zalegały w nieskończoność.
 • Doradzimy jakiego rodzaju i wielkości kontener będzie odpowiedni do Państwa placówki.
 • Opracujemy skuteczny i ekonomiczny plan częstotliwości wywozu jeśli zaistnieje taka potrzeba. 
 • Znamy przepisy utylizacji i wywozu gruzu, z szacunku do środowiska stosujemy się do nich. 
 • Jako specjaliści w technologii recyklingu gruzu mają Państwo pewność, że z dbałością i pełną odpowiedzialnością o ekologię, większość odpadów zostanie ponownie wykorzystana.  

  Formularz kontaktowy

  Zapytaj o ofertę dla
  swojej nieruchomości